İNGİLTERE DİL OKULLARI
 

İngiltere’de dil eğitimi almak özellikle üniversiteyi bitirmiş öğrencilerimizin hedefleri arasında yer almaktadır. Çünkü eğitim sisteminden kaynaklanan etkenler nedeniyle öğrenciler iş hayatlarına hazırlanırken maalesef İngilizce pratik eksikliğini daha fazla hissederler ve İngiltere’de dil eğitimine yönelirler.


Elbette ki İngilizcelerini geliştirmeleri için İngilizcenin anavatanında o dilin kültürünü de yaşayarak öğrenmek paha biçilmezdir.


Dil eğitimi için İngiltere’de çok fazla dil okulu seçeneğimiz bulunmaktadır. Dil okullarında uluslararası öğrenciler istedikleri kadar dil eğitimi alabilmektedirler.

 

Genellikle her ayın her pazartesi günü eğitim başlar ve okulun ilk günü uluslararası öğrencilere seviye tespit sınavı yapılarak, sınavın sonuçlarına göre hangi seviyedeler ise aynı seviyeden öğrencilerle birlikte sınıflara ayrılmaktadırlar. Her sınıf okullarda değişiklik göstermekle birlikte 15-20 kişiliktir ve İngiliz öğretmenlerin yoğun dil eğitimi programlarına dahil olurlar.


Tecrübe ve gözlemlerimize dayanarak dilin öğrenilebilmesi ve konuşulabilmesi için o dilin konuşulduğu sınıflarda bulunmak gerekmektedir.


İngilizce bilgi seviyesi düşük olan öğrencilerimiz iyi bir şekilde motive olur ise kısa zaman sonra diyalog kurmaya başlar ve İngilizce konuştukça / anladıkça daha çok ilgi duyar. Bu tür okullarda uluslararası öğrenciler ile arkadaşlık kurmanın da birçok faydası vardır. Örneğin; Pratiklerini geliştirmek, kültürlerini tanımak / tanıtmak, kendi öz dillerinde bile birkaç kelime öğrenmek çok keyiflidir.


Öğrencilerimizin İngiltere’de dil eğitimi alabilecekleri başlıca şehirler şunlardır: Londra, Brighton, Liverpool, Cambridge, Manchester, Oxford ve Bournemounth.

Öğrencilerimiz ile dil okulu ve şehrini seçerken, şehri artılarını ve eksilerini paylaşıyoruz. Diğer bir değişle okul ve şehrin infosunu sunuyoruz.


Öğrencilerimizin dil eğitimi aldıkları esnada konaklamaları Aile Yanı ve Yurt Konaklaması şeklindedir. Aile yanı konaklama, bizim tercih ettiğimiz bir konaklama türüdür. Çünkü, öğrencimiz aile yanında konaklama yaparken aile fertleriyle sohbet ederek pratiklerini geliştirirler ve kültür tanımı / tanıtımı son derece verimli olur.


Aile yanı konaklamaları öğrencilerimizin talep ettiği özelliklere göre tarafımızdan titizlikle seçilmektedir. Hiçbir öğrencimizin herhangi bir konuda rahatsız olmaması sağlanmaktadır.


Yurt konaklaması talep eden öğrencilerimiz de bulunmaktadır doğal olarak. Okulun sunduğu yurtlarda tek kişilik ya da iki kişilik odalarda konaklama yapılabilmektedir. İngiltere’de dil eğitimine giden öğrencilerimize çalışma izni verilmemektedir. Yani dil eğitimi alırken çalışamazlar.

 

Profesyonel kadromuz, 15 yıllık tecrübemiz ile tüm seçenekleri gelin birlikte değerlendirelim.

 

İngiltere'de çalıştığımız okulların bilgileri ve 2021 fiyat listeleri aşağıdadır. Link'lere tıklayıp detayları görebilirsiniz